Elektryczna 1500+/- 300zł, nowa, na powrót do wiosłowania po latach (cięższe brzmienia)

- gitary elektryczne
Biały.Kruk

Elektryczna 1500+/- 300zł, nowa, na powrót do wiosłowania po latach (cięższe brzmienia)

Postautor: Biały.Kruk » 01 stycznia 2019, 20:05 - wt

Serwus,

to mój 1szy post zatem chciałbym sie przede wszystkim przywitać.

Na początek trochę "martyrologii".
Moja "przygoda" z wiosłowaniem skończyła się prawie 20 lat temu, w wieku nastoletnim.
Zaczynałem ("na poważnie", po skatowaniu pierwszego Defila) od Mensfelda z floydem i plastikową podstrunnicą i Labogą LR1, na których wyziewaliśmy death/black metal dopalany z Exarów i Kody, na końcu przygody zamieniłem go na chwilę na "Les Paula" ze stajni Hohnera w związku z delikatnym złagodzeniem brzmień i grało się na tym całkiem przyjemnie. Chyba doszedłem do tego, że nie jestem typem sprintera.

Ostatnio znajomy wykopał i przyniósł 12-strunowego elektroakustycznego Corta. Wyczyściłem, wymieniłem uszkodzony klucz, mostek, struny i w sumie za kilkadziesiąt złotych otrzymałem pięknie brzmiące pudło.
No i stało się... miłość sprzed lat wróciła, znowu poczułem jak to jest odpłynąć z instrumentem. Zacząłem dłubać w sieci, znalazłem Ksantypa, CTG i już wiem, że przez te wszystkie lata tego mi brakowało.

Dzieci podrosły, jest trochę wolnego czasu, niedługo "w przebiegu" zniknie trójka, więc można zrobić coś dla siebie. Kupujemy elektryka do odtwarzania i budowania wymarłych umiejętności.

Zwracam się do Was, ponieważ wypadłem z obiegu i nie jestem (jeszcze) na bieżąco ....

Ma być wygodnie i łatwo, ma być fun; jak będzie 'żarło' to upgrade/zmiana, z oczywistych względów na początek słuchawki, iRig czy inne mini. Później pomyślimy o kilku-kilkunastu watach.

Brzmienia preferowane: bardzo duże spektrum, od klasyki rocka do progresywnego black, choć podoba mi się technicznie to co robi Ihsahn.

Co do gitar: ze względów finansowych nowa, bo raty. Stały mostek. HH.
Budżet 1500 +/- 300zł sam instrument, na kable i inne drobiazgi się znajdzie.

Moje pierwsze dwa typy po trzepaniu sieci, obydwa estetycznie bardzo mi odpowiadają, choć mocno różne inne wiosła:

Ibanez RGRT421 WNF
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... grt421-wnf

oraz

ESP LTD EC-256 BLKS
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... c-256-blks

Piszcie proszę, które będzie lepszym wyborem na powrót do zabawy z 6 strunami.
Jeśli macie jakieś inne typy, chętnie skorzystam z każdej wiedzy i doświadczenia ;)

Z gory dzięki i pozdrawiam.

bowman

Re: Elektryczna 1500+/- 300zł, nowa, na powrót do wiosłowania po latach (cięższe brzmienia)

Postautor: bowman » 04 stycznia 2019, 18:57 - pt

Z tych dwóch osobiście wybrałbym ESP. Obie gitary są bardzo wygodne, ale w ESP lepiej czuć tą dechę. Sam uwielbiam kształt LP i jego pochodne. Pewniakiem jest ten Vintage
https://muzyczny.pl/124652_Vintage-V100CS-gitara-elektryczna-Cherry-Sunburst.html
Do rocka i metalu nada się dobrze. Jeśli jednak wymagasz jeszcze większego pazura to polecam tego Deana, bo poza brzmieniem jest też bardzo wygodny
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/22/22171/dean-custom-750x-cbk-gitara-siedmiostrunowa.html

Biały.Kruk

Re: Elektryczna 1500+/- 300zł, nowa, na powrót do wiosłowania po latach (cięższe brzmienia)

Postautor: Biały.Kruk » 10 stycznia 2019, 20:34 - czw

Dzięki bowman za wskazówki.
Szperam o opiniach o tym Vintage, widzę raczej, ze na plus, narzekają jedynie na jakość wykończenia. Osobiście nie leży mi tylko design (w sensie kolorystyki dechy i osprzętu), choć to raczej drugorzędne, 256 w czarnym macie wyglada znakomicie.

Dean to siedem strun - nie brałem takiej opcji pod uwagę na tym etapie...

I pytanie co do Ibaneza: dlaczego nie? Podoba mi sie drewniany eko-design, w recenzjach podkreślają, ze nawet fabryczne egzemplarze sa na tyle dooeszczone, ze z pudła nadają sie do zabawy, bez wizyty u lutnika (w przeciwieństwie do Vintage)

Która będzie najwygodniejsza do "rozbiegania" (gryf, podstrunnica, niska akcja strun)?
Jakieś inne propozycje?

Wróć do „Deski”