Recording Out z Roland Cube 40xl

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Rethfing

Recording Out z Roland Cube 40xl

Postautor: Rethfing » 11 czerwca 2011, 12:26 - sob

Taki oto problem - mój Cube 40 xl według specyfikacji ma symulację kolumny na wyjściu słuchawkowym/recording out lecz gdy podpinam pod to wejście słuchawki lub interfejs audio Lexicon alpha to dźwięk płynący do uszu jest daleki od tego, który płynie normalnie z głośnika. Czy jest to wina samego Cube'a czy po prostu to wyjście w nim jest beznadziejne? Np. w takim Rolandzie Micro Cube dźwięk z line out jest super, z Cube'a 30 (starsza seria) też słyszałem dobre nagrania, a w tym moim no za cholerę. W czym problem?

tutaj taka sobie próbka:
http://w786.wrzuta.pl/audio/0WjBTxYeW7f/untitled - słychać strasznie taką plastikową barwę..

RPA
Moderator

Re: Recording Out z Roland Cube 40xl

Postautor: RPA » 11 czerwca 2011, 13:41 - sob

Nie masz symulacji paczki chyba. Sprawdź, czy nie ma jakiegoś przełącznika, a jak nie, to nałóż software'owo.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Rethfing

Postautor: Rethfing » 11 czerwca 2011, 13:58 - sob

6. RECORDING OUT/PHONES Jack
This functions either as an output jack for recording or as a phones
jack.
This features COSM speaker modeling, enabling production of
impressive guitar sound.

Amplitube albo Guitar Rig pozwoli mi nałożyć paczkę? Sprawdzę czy coś pomoże.

Symulacja z Amplitube'a Metal daje ogromną różnicę na plus, chyba mamy zwycięzcę :D Szkoda tylko, że ta symulacja COSM w zasadzie nie działa.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 11 czerwca 2011, 14:09 - sob

To teoretycznie powinna być symulacja paczki, ale widocznie ten COSM po prostu ma modele słabej jakości... Jeżeli można to modelowanie wyłączyć to tak zrób i nałóż na to po prostu Amplitube z wyłączoną symulacją heada - w sensie zostaw samą kolumnę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rethfing

Postautor: Rethfing » 11 czerwca 2011, 14:50 - sob

Tak też zrobiłem i jest bardzo duża poprawa, teraz tylko pozostaje odnaleźć coś dobrze brzmiącego, bo sam output ze wzmacniacza brzmi tragicznie, więc trzeba coś zrobić żeby to dobrze gadało :) Dzięki za pomoc chłopaki!

Wróć do „Recording”