Monitory

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
philu

Re: Monitory

Postautor: philu » 10 listopada 2008, 20:24 - pn

Aha no fakt, myslałem ze chodzi o to abym "ograł" monitory ;) Mysle ze z racji jutrzejszego święta w czwartek powinien do mnie przyjsc.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 10 listopada 2008, 22:50 - pn

No dokładnie mówiłem o Twoich głośnikach, byś sprawdził ich możliwości pod TonePortem. Bierz pod uwagę każdy niepożądany skrzek, jeśli wystąpi, przycisz lub zmniejsz ilość odpowiedniego pasma ;) Szkoda głośniczków. Tak jednak nie powinno się stać. Ja na moich creative p5800 gram i nie zamienił bym tego na żaden mały piec :) Nie widzę w tym sensu ;)

Awatar użytkownika
philu

Postautor: philu » 10 listopada 2008, 22:52 - pn

Ja gram teraz na nich przez Zooma G2, no nie wychodzi to najgorzej, poprostu myslałem ze monitory bedą duzo lepsze ;)

Awatar użytkownika
soober

Postautor: soober » 14 listopada 2010, 19:41 - ndz

Miał/ma ktoś do czynienia z firma Alesis? zastanawiam się nad zakupem jedno z modeli tej firmy a mianowicie http://allegro.pl/alesis-m1-active-320- ... 24907.html albo czymś zbliżonym do tego czyli głośnikami Microlab http://allegro.pl/glosniki-microlab-sol ... 20107.html ? dobre głośniki z dobra karta dźwiękową będą lepsze/gorsze od tanich monitorów? konkretne opinie mile widziane :) ogólniki już mniej ;)
"Eat shoe and die" - Al Bundy

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

Postautor: kaligula » 02 stycznia 2012, 21:03 - pn

Właśnie przymierzam się do zakupu aktywnych monitorów-koniec miksowania na hi-fi.Poczytałem trochę na różnych forach ale to tylko namieszało mi w bani.Chcę wydać do 350GBP a kandydaci to:KRK RP6 G2 lub wersję RP5 ,M Audio BX8 lub BX5(BX8 są ogromne :/ ),polecano także ESI near 5 lub near8.
Jeśli chodzi o mnie nie mam doświadczenia z monitorami ale nie potrzebuję raczej nic specjalnego do zwykłego nagrywania w małym pokoju.Ludziska sugerują kolumny z min 6" głośnikami dla bardziej rzetelnego basu ale większość tańszych ofert ma 5" lub 8".Właściwie zdecydował bym się od razu na 6" KRK(gówno jest pyszne bo milion much nie może się mylić)ale zastanawiam się czy w moich warnukach 5"nie będzie w sam raz.Z tego co się dowiedziałem mocniejszego dołu wymagają bardziej przy dance lub hip hop niż rocku.Podobno KRK cieszą się dobrą opinią ale niektórzy polecają ESI lub Fostex z mniejszą ceną.Większość osób poleca 8" ale z reguły są bardzo duże.Np w rankingu sprzedaży thomanna nr 1 to Yamaha HS80M (drogie).Mogłbym jechać do sklepu i osłuchiwać ale nigdy nie bedę miał tego samego środowiska w pokoju więc to ma połowiczny sens.Jeśli ktoś z was ma już jakieś doświadczenie proszę o poradę.Aha.. dodam bo to ostatnio modne-szukam monitorów do death metalu :E
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 19 stycznia 2012, 09:59 - czw

Podbijam.
Też się zastanawiam nad parką monitorów. Jak wiadomo nas interesuje najbardziej muzyka gitarowa, ale trzeba wziąć pod uwagę stopę perkusji oraz bas, które przez te monitory również będą odsłuchiwane. Jak znaczący wpływ na reprodukcję ich dźwięku będzie miała różnica pomiędzy membraną 5" a 6"?
O monitorach w sieci można dużo poczytać, ale jeśli się weźmie nasze wąskie potrzeby to już niewiele przydatnych porad znalazłem :/
----------------------------
Obrazek

Wróć do „Recording”