Darmowe ampsimy...

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Darmowe ampsimy...

Postautor: Jakub_Z. » 10 sierpnia 2010, 18:04 - wt

...czyli o darmowych symulacjach wzmacniaczy i paczek :D

Długo siliłem się na wypróbowanie czegoś takiego i przyznać muszę, ze zapowiada się to całkiem ciekawie. Muszę jeszcze długo długo posiedzieć nad wyborem najfajniej brzmiącej odpowiedzi impulsowej - bo mam tego sporo i cholera wie co wybrać (poza tym kompletnie nie znam się na pakach i mikrofonach).

Siedziałem sobie parę godzin nad TonePortem i wspomnianymi darmowymi ampsimami i po długim szperaniu nagrałem dwa riffy. Tak na szybko naszkicowane w sumie - początek na cleanie to totalna zwała, pierwszy riff w sumie też, bo grane na najgrubszej strunie strojonej do F... Dalej już normalnie w Drop A# z nieco innym IRem...

Zatem jazda! http://zepsutamaszyna.wrzuta.pl/audio/5 ... /soloc_irs
Symulacja SoloC FullStack (czyli że na Soldano bazowali chyba, nie?) i IRy załadowane bezpośrednio w pluginie (bo ma taką opcję).
Endżoj!

PS. Mam nadzieję, że do tematu dojdzie więcej próbek, bo Dejl już dawno obiecał że coś z tymi darmówkami pokombinuje :)

EDIT: Chyba ważne jest ustawienie wejścia mono z toneporta. Znaczy się w FL Studio jak sobie ustawiam INPUT na danym kanale to lepiej jest ustawić mono a nie stereo send. Wtedy ATM brzmi lepiej na przykład, nie wiem jeszcze jak darmówki :)
Obrazek

TomDral

Re: Darmowe ampsimy...

Postautor: TomDral » 18 września 2010, 14:19 - sob

Po wielu latach probowania roznych wtyczek vst natrafilem na bardzo fajna wtyczke Vst jest to symulacja wzmacniaczy i kolumn od klasycznych przez modern high gain,a teraz do rzeczy,program nazywa sie Vandal SE dodawany jest jako wtyczka Vst do znanego dzis juz wszystkim programu do nagrywania i obrobki dzwieku Magix Music Makera w wersji 16,naprawde robi wrazenie ta wtyczka,oczywiscie nagrywajac przez kompa krotkie probki do odsluchu dla reszty zespolu czy tez do zapamietania pomysłu,uzywam zawsze zewnetrznego przesteru czy innych kości,po prostu pedalboard wrzucam pod karte kompa i odpalam Vandala na programie Magix Music Maker 16 i nagrywam,efekty sa naprawde fajne,jesli czas pozwoli nagram pare probek aby mozna bylo zobaczyc posluchac co ta wtyczka potrafi a potrafi naprawde wiele,jest prosta w obsludze przejrzysta ale funkcjonalna,zachecam do przegladniecia w google tej wtyczki dodawanej do Magixa,jesli ktos jeszcze nie widzial nowej wersji Magixa to warto sie wlasnie zainteresowac ta wtyczka bo program jak program,dodaje link z youtube,mozna luknac na Vandala.
http://www.youtube.com/watch?v=V736tCulWFs

Pozdrawiam.Tomek

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 18 września 2010, 14:48 - sob

Hmm... W porównaniu z darmowymi symulacjami, które używałem, wygląda to i brzmi całkiem ciekawie. Poza tym sporo możliwości ma wbudowanych z tego co widzę.

No ale czy to aby na pewno darmowe jest? Bo wiadomo, że dodają do Samplitude chyba, i Magix'a - ale tak na przykład do FL Studio to bym sobie już musiał tego plugina kupić chyba - więc tak średnio za free :)

Ale chętnie posłucham próbek z prawdziwego zdarzenia, a nie jakichś tam reklamówek.
Obrazek

TomDral

Postautor: TomDral » 18 września 2010, 15:03 - sob

Moge powiedziec tylko tyle ze magixa czy samplitude mozna smialo ...........z .........:)nie bede naklanial do zlych rzeczy bo to grzech:)ale program jest naprawde fajny ja robie tak ze dogrywam z przesterow z pedalboardu i przepuszczam to przez symulacje Vandala i wychodzi brzmienia jak z nagran z prawdziwego zdarzenia jesli masz jeszcze tone port to juz kosmos bedzie z tym programem zachecam naprawde o postaranie sie o niego ,zaraz dam probki

TomDral

Postautor: TomDral » 18 września 2010, 15:11 - sob

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 19 września 2010, 10:13 - ndz

Wow!
To jest przester vandalowy, czy przez podlogę to puściłeś? Fakin, szukam czegoś, co może zabrzmieć klasycznie i guitar RIG i amplitube, póki co, mnie nie zadowalają w ogóle. A tutaj, słyszę, pierwsza próbka brzmi miodnie :)

TomDral

Postautor: TomDral » 19 września 2010, 10:24 - ndz

Przester z Kosci liniowo do karty kompa otwieram magixa nagrywam wątek na przesterze z kosci w mono nastepnie odpalam Vandala wrzucam symulacje wzmacniacza i kolumny i microfonow i efekt jest taki jak slyszales,ale Vandalowe przestery sa bardzo podobne,ale jednak zewnetrzy przester dziala jako preamp i wzmacnia sygnal wiec lepiej tak zrobic i potem przy obrobce jest lepszy dzwiek.a przester mozesz nawed najslabszy uzyc kwestia tylko aby wzmocnil dzwiek sygnal jako preamp co i potem i tak wrzucasz przez symulacje wzmacniacza i kolumny w Vandalu.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
shageon

Postautor: shageon » 01 listopada 2010, 16:31 - pn

Świetna wtyczka, dzięki Tom ;)
Obrazek
Weed pisze:BRZMIENIE IDZIE Z ŁAPY

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 04 marca 2011, 21:32 - pt

Aaaaaaa! :D
http://soundcloud.com/jakub_z/w-trobowe-plamy
(czyli że POD Studio GX, LePou LE456+LeCab2 i takie tam)

Jeszcze, jeszcze aaaa!
http://soundcloud.com/jakub_z/04-03-11

:E
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 07 marca 2011, 12:12 - pn

Dobre to je :D

Wróć do „Recording”