UX1- Czyli problemy i pytania nowego(całkowicie) użytkownika

- jak nagrywać w domu i nie tylko
frodo9294

UX1- Czyli problemy i pytania nowego(całkowicie) użytkownika

Postautor: frodo9294 » 19 maja 2010, 20:12 - śr

Witam. Chciałbym zadać na początek bardzo...głupie? pytanie. Konkretnie chodzi o to że kupiłem sobie Line6 UX, mikrofon (pojemnościowy) Sinn7 Dasmic3 i.... nie bardzo wiem co z tym zrobić. Teraz Pytania:
1. Czy ten mikrofon potrzebuje jakiegoś dodatkowego zasilania? Jak tak, to jak je zapewnić.
2. Jak przełączyć na tryb ASIO. Gdy ten tryb jest wyłączony gitarę na słuchawkach słychać z około 1-2 s. opóźnieniem , a mic'a nie da się w ogóle nagrywać.
To na tyle na razie jeśli o pytania chodzi. Wybaczcie mi moją nie wiedzę w tym zakresie...ale...No...jakos trzeba zacząć, nie? :D Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: UX1- Czyli problemy i pytania nowego(całkowicie) użytkownika

Postautor: Jakub_Z. » 19 maja 2010, 20:22 - śr

Jeżeli chodzi o pierwszy punkt to na pewno do pojemnościówki potrzebujesz zasilania fantomowego... Zatem chyba jakiś preamp mikrofonowy z takowym zasilaniem jest potrzebny.

Co do dwójki to nie wiem dokładnie czego używasz, ale zainstaluj sobie to ASIO najpierw, potem gdzieś w ustawieniach aplikacji której używasz do grania/nagrywania wybierz opcje audio i tam powinno być urządzenie/tryb odtwarzania... no nie wiem, lista która się rozwija i na niej powinno być ASIO :)
Obrazek

frodo9294

Postautor: frodo9294 » 19 maja 2010, 20:33 - śr

Mógłbyś posłać link do jakiegoś w miarę możliwości taniego preampa?
A jak mam ten panel to tam jest że nie mam clienta do tego ASIO. Może chodzi o to że muszę się zalogować na necie z tym line6'em ?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 19 maja 2010, 20:39 - śr

No niestety tutaj Ci nie pomogę za bardzo - jeżeli chodzi o nagrywanie to znam się trochę na softwarze, na hardwarze w ogóle w sumie :)
Co do tego ASIO to nie mam pojęcia czemu nie możesz tego uruchomić... Miałem swego czasu toneport'a pożyczonego i od razu po instalacji wszystko pięknie śmigało, nie musiałem nic rejestrować itd. ASIO w zasadzie też chyba od razu z Gearbox'em i resztą pierdół się zainstalowało i nie musiałem nic robić... Wiem tylko, że po prostu jak odpalałem na przykład AmplitubeMetal musiałem z urządzeń audio wybrać ASIO Tone Port GX i wszystko było ok.
No cóż, więcej nie pomogę, poczekaj aż się inni forumowicze odezwą :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 20 maja 2010, 09:43 - czw

Musisz zainstalować sterowniki od Toneporta, wtedy nie będziesz miał opóźnień.

Chcesz nagrywać gitarę mikrofonem? :D Powodzenia :D

Awatar użytkownika
peter73

Re: UX1- Czyli problemy i pytania nowego(całkowicie) użytkow

Postautor: peter73 » 21 maja 2012, 18:59 - pn

Się podepnę... Może ktoś wyjaśnić, co trzeba zrobić w temacie konta na Line 6 po zakupie używki Pod Studio GX?
Czy extra model pack (dokupiony przez poprzednika) jest przypisany do urządzenia (nr seryjnego?)? do konta? Czy poprzedni właściciel musi wyrejestrować GX-a, żebym ja mógł go zarejestrować? Czy może trzeba korzystać z konta poprzednika?
"Też powiedz z czego masz gitę (drewno korpusu). Nie ma co się pchać w szerokie skorzane pasy do np. basswood albo adler, bo są to lekkie gatunki drewna."

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: UX1- Czyli problemy i pytania nowego(całkowicie) użytkow

Postautor: Jakub_Z. » 21 maja 2012, 20:03 - pn

Gość, od którego kupiłeś MUSI wyrejestrować urządzenie, żebyś mógł pobrać dodatki, które są przypisane do tego konkretnego urządzenia.
Obrazek

Wróć do „Recording”